1. dzień: TIVAT. Przylot do miasta Tivat. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg w Tivacie lub w Ulcinj. Kolacja w hotelu, napoje za opłatą.
2. dzień: BUDVA/ULCINJ – KOTOR -BUDVA. Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Kotor i Budvy. Stare miasto w Kotorze jest jednym z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast w południowej Europie. Asymetryczna struktura wielu wąskich uliczek i placów, w połączeniu z wieloma cennymi średniowiecznymi zabytkami, przyczyniła się do umieszczenia tego miasta na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO, zwiedzanie twierdzy, spacer wąskimi uliczkami miasta. Fakultatywnie rejs statkiem po Zatoce Kotorskiej ze zwiedzaniem sztucznie utworzonej Wyspy Matki Boskiej na Skale wraz ze znajdującym się na niej kościołem. Legenda głosi, że dwóm weneckim żeglarzom w 1452 roku na skale w tym miejscu objawiła się Najświętsza Maria Panna. Dalej przejazd do Sveti Stefan położonego na skalistym półwyspie I połączonej ze stałym lądem wąską groblą – wizytówka Czarnogóry (samej wyspy nie można zwiedzać). Opcjonalnie obiad w Budvie. Późnym popołudniem przejazd do Ulqin ze spacerem starej części miasta spacer promenadą wzdłuż zatoki. Nocleg w Ulcinj.
3. dzień: TIRANA. Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku granicy. Przekroczenie granicy między Albanią i Czarnogórą. Przejazd do stolicy Albanii – Tirany. Po drodze zwiedzanie ruin zamku Rozafa. Przejazd do miejscowości Kruja. Zwiedzanie muzeum Skanderbega, albańskiego przywódcy i bohatera narodowego. Opcjonalnie obiad w miejscowości Kruja. Wieczorem powrót do Tirany lub do Durres (miasta są oddalane od siebie ok. 45 km).
4. dzień: VLORA. po śniadaniu kontynuacja podróży, przejazd wzdłuż Riviery Albańskiej w kierunku miejscowość Vlora. Po drodze zwiedzanie miasta Berat. Miasto w środkowej Albanii, nad rzeką Osum. Ośrodek turystyczny i kulturalny; zwane – ze względu na charakterystyczne usytuowanie na stoku wzgórza „miastem tysiąca okien” oraz „miastem-muzeum”. Jest to najpiękniejsze miasto Albanii i jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych kraju. W 2008 roku organizacja UNESCO umieściła Berat na liście światowego dziedzictwa. Miasto słynie z licznych zabytków, należą do nich: średniowieczna bizantyjska twierdza, meczet, muzułmański klasztor. Możliwość zwiedzania twierdzy bizantyjskiej i kilku kościołów zachowanych w bardzo dobrym stanie. Opcjonalnie obiad w Berat. Wyjazd z Berat i przejazd do Vlora. Miasto nadmorskie, nad którym wznosi się wzgórze Kuzuk-Baba – siedziba muzułmańskiej sekty bekaszytów. Na trasie zwiedzanie XII-wiecznego prawosławnego monastyru Ardenica, nazywanego także Zamkiem Myzege, jednego z najważniejszych w Albanii, z bardzo dobrze zachowanymi malowidłami ściennymi. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg w Vlora. Kolacja w hotelu, napoje za opłatą.
5. dzień: SARANDA. Przejazd wzdłuż riwiery albańskiej do miasta Saranda. Po drodze mijamy park narodowy LLogora położony w górach Çika. Obejmuje lesistą dolinę przełęczy Llogara pomiędzy poziomem 470 m a 1540 m n.p.m., w której występują m.in. sosna czarna, sosna bośniacka. Opcjonalnie obiad w Himara. Następnie przejazd w kierunku Saranda i zwiedzanie bazy marynarki wojennej, która w czasach komunizmu była sekretem reżimu komunistycznego. Zwiedzanie zamku Palermo, który Ali Pasha zbudował jako punkt kontrolny na morzu i zadedykował go swojej żonie Vasiliqia. Wieczorem przyjazd i nocleg w Sarande. Po kolacji fakultatywnie możliwość zorganizowania wieczoru z koncertem na żywo z muzyką polifoniczną i tańcem ludowym.
6. dzień: BUTRINT – GJIROKASTRA. Przyjazd do Butrintu w południowej Albanii. Zwiedzanie stanowiska archeologicznego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie fantastycznego zamku Alego Paszy w Butrincie z przepiękna panoramą na Morze Jońskie i Adriatyk. W drodze do Gjirokastry wizyta w „Blue Eye”. Niebieskie oko to urokliwe miejsce gdzie wypływa strumień, który tworzy rzekę. Głębokość miejsca wypływu to 45 metrów. Woda w nim sprawia wrażenie jakby się gotowała, a kolor zmienia się od granatowego na środku do błękitu i zieleni przy brzegach. Przyjazd do Gjirokastry-miasta w południowej Albanii. Miasto jest jednym z dwóch albańskich miast-muzeów. Zawdzięcza to między innymi kamiennym domkom starówki, które są pokryte szarymi łupkami. Liczne uliczki są bardzo strome, dlatego Gjirokastra zwana jest „Miastem Tysiąca Schodów”. W 2005 roku miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie starówki, zamku, muzeum etnograficznego (domu byłego dyktatora Albanii). Kolacja w hotelu. Nocleg.
7. dzień: GJIROKASTRA – ULCINJ. Po śniadaniu wyjazd z hotelu i przejazd przez przemysłowy okręg słynący z wydobycia ropy naftowej z setkami starych szybów. Zwiedzanie drugiego co do wielkości miasta Albanii Durres. Durres jest drugim co do wielkości miastem Albanii ulokowanym na wybrzeżu Adriatyku. Obecnie liczy około 170 tysięcy mieszkańców, a więc jest dwukrotnie mniejsze od stolicy Tirany. Durres należy do nieco większej aglomeracji. Miasto znane jest przede wszystkim z dużego portu oraz stoczni. W mieście jest kilka zabytków w tym także antycznych, jak chociażby największy rzymski amfiteatr na Bałkanach, który będziemy również zwiedzać. Opcjonalnie obiad. Po południu powrót do Czarnogóry i ostatni nocleg w Ulcinj. Kolacja w hotelu
8. dzień: TIVAT. Opuszczamy hotel i transfer na lotnisko w Tivacie. Lub kontynuacja wakacyjnego odpoczynku (plaża i morze) w wybranym hotelu (oferta katalogowa NPL NAH, HIT, FAMI).
Terminy wylotów: 5.06.14, 12.06.14, 19.06.14, 26.06.14, 03.07.14, 10.07.14, 17.07.14, 24.07.14, 31.07.14 07.08.14, 14.08.14 21.08.14, 28.08.14, 04.09.14, 11.09.14.
Minimalna liczba uczestników: 15 osób.
Zastrzegamy sobie zmiany czasowe i programowe poszczególnych punktów wycieczki.
W cenie wycieczki: transfery i wycieczki autokarem z polskim pilotem (pilot będzie towarzyszył grupie w Albanii i Czarnogórze), 7 noclegów w hotelach 3-3,5 i 4 gwiazdkowych lokalnej kategorii. Wyżywienie: śniadania i kolacje (w formie menu lub bufetu w zależności od hotelu).
Cena nie zawiera: obligatoryjnej i płatnej na miejscu opłaty za pakiet wycieczkowy (73 EUR) oraz kosztu wieczoru albańskiego w Saranadzie z muzyką i tańcem ludowym ok. 20 eur (fakultatywnie, dla chętnych), oraz napojów do kolacji, napiwków, serwisu bagażowego w hotelach, wydatków własnych.